Видобуток і збагачення вугілля

ДТЕК Шахтоуправління ім. Героїв космосу

Засноване у січні 2013р, складається з двох шахт - ім. Героїв Космосу і Благодатної. Виробничу діяльність підприємства забезпечують понад 20 служб, 6 видобувних і 5 прохідницьких ділянок.

За підсумками 2016 року колектив шахти імені Героїв Космосу добув 3,1 млн тонн вугілля. Це історичний рекорд для Західного Донбасу. Ще жодній шахті не вдавалося вийти на такий високий виробничий показник. В цілому за 2016 рік колективи двох шахт видобули 4,8 млн тонн, пройдено 22,8 км гірничих виробок. Інвестиції компанії у розвиток шахтоуправління за останні 11 років склали 2,7 млрд грн.
Функціонально, нарівні з дев'ятьма іншими шахтоуправліннями, шахтоуправління ім. Героїв космосу входить до складу Бізнес-Блоку Вугілля, що координує роботу підприємства.

ДТЕК Шахтоуправління Дніпровське

Засноване в січні 2016 року, до його складу входять дві шахти – iм.М.I.Сташкова та Дніпровська. Обидві шахти є небезпечними за вибуховістю вугільного пилу. Сташкова віднесена до третьої категорії по газу- метану, Дніпровська – надкатегорійна. Виробничу діяльність підприємства забезмечують більше 16 служб, 5 видобувних ділянок та 5 ділянок з проходки.

 

За підсумками 2016 року колектив шахтоуправління Дніпровське видав на гора 2 млн 665 тис. тон вугілля, пройдено більше 15,8 км. Гірничих виробок. Інвестиції компанії у розвиток ШУ за останні 11 років склали 2,1 млрд. грн. Функціонально, на рівні із іншими 9 шахтоуправліннями, ШУ ім. Героїв космосу входить до складу бізнес-блоку Вугілля, що координує роботу підприємства.

ДТЕК Шахтоуправління Павлоградське.

Засноване в січні 2013 року, складається із двох шахт – Павлоградської та Терновської. Виробничу діяльність підприємства забезпечують більше 35 служб, 7 видобувних ділянок та 4 ділянки з проходки. За 2016 рік видобуток вугілля силами двох шахт склав 3 млн. 552 тис. тон, пройдено 19,5 км. гірничих виробок.

 

Функціонально, на рівні із іншими 9 шахтоуправліннями, ШУ ім. Героїв космосу входить до складу бізнес-блоку Вугілля, що координує роботу підприємства.

ДТЕК Шахтоуправління Терновське

Засноване в січні 2013 року. Включає до себе дві шахти: Західно-Донбаська (здана в експлуатацію в 1979 році) та Самарська (введена у стрій у 1972 році), - що здійснюють видобуток вугілля на території Павлоградсько-Петропавлівського вугленосного району Західного Донбасу. Видобуте вугілля марки «ДГ» - основний вид палива для чотирьох українських теплоелектростанції (Курахівська ТЕС, Зуївська ТЕС, Ладижинська ТЕС, Запорізька ТЕС). На шахті Західно-Донбаська вугілля з низьким вмістом золи та сірки. Виробничу діяльність підприємства забезпечують 5 видобувних ділянок та 6 ділянок з проходки.
У 2014 році колектив шахти Західно-Донбаська вперше за всю історію існування підприємства видобув 2,5 млн. тон вугілля, а Самарська видала на гора 1,9 млн. тон вугілля, при проектній потужності 1,8 млн. тон.

 

Чотири роки підряд ШУ Терновське достроково виконує планові завдання. Колективу підкоряється відмітка від 3,5 до 4,5 млн. тон вугілля на рік. В 2016 році шахтарі ШУ Терновське відняли на гора 3 млн. 870 тис. тон вугілля, пройшли більше 22 км гірничих виробок. За 11 років ДТЕК інвестував в розвиток шахт Західно-Донбаська та Самарська більше 2,5 млрд. грн.
Функціонально, на рівні із іншими 9 шахтоуправліннями, ШУ ім. Героїв космосу входить до складу бізнес-блоку Вугілля, що координує роботу підприємства.

ДТЕК Шахтоуправління Першотравеньске

Засноване 2 липня 2012 року, складається із двох шахт – Степова та Ювілейна. Виробничу діяльність підприємства забезпечують 19 служб, 4 видобувних ділянки, 5 ділянок із проходки та 24 допоміжних.
Рекордного показника видобутку за час свого існування в 2015 році досягнула шахта Ювілейна –1 млн. 628,5 тис. тон. Колектив шахти Степова в 2016 році видав на гора найбільший об’єм вугілля за всю історію підприємства – 1 млн. 992,7 тис. тон.

 

За 2016 рік видобуток вугілля силами двох шахт склав 3 млн. 547 тис. тон, пройдено 19,8 км гірничих виробок. Інвестиції компанії в розвиток ШУ тільки за останній рік склали 594,3 млн. грн.
Функціонально, на рівні із іншими 9 шахтоуправліннями, ШУ ім. Героїв космосу входить до складу бізнес-блоку Вугілля, що координує роботу підприємства.

ДТЕК Центральна збагачувальна фабрика Павлоградська

ДТЕК ЦЗФ Павлоградська переважно здійснює переробку вугілля двох найбільших шахт ДТЕК в Західному Донбасі, що входять до складу ШУ ім. Героїв космосу: Благодатної та ім. Героїв Космосу. Фабриці 43 роки. За такий довгий термін експлуатації практично все обладнання фабрики було повністю зношене, що негативно впливало як на якісні, так і кількісні показники роботи підприємства. Так, маючи проектну потужність 5,2 млн тон вугілля на рік, ЦЗФ Павлоградська перероблювала не більше 2,9 млн. тон вугілля двома секціями.

 

В 2013 році ДТЕК розпочав модернізацію фабрики. Як результат, в 2015 році ЦЗФ Павлоградська переробила максимальний об’єм вугілля за всю історію фабрики – 4 млн 413 тис. тон. В червні 2016 року завершено проект модернізації і до кінця року збагачувальники переробили 4,5 млн. тон вугілля, що стало абсолютним рекордом за всю історію фабрики.