Експорт
електроенергії

Постачальник української електроенергії
в Європу та країни СНД

Одним з видів діяльності ДТЕК Павлоградвугілля є трейдингові операції щодо постачання елеткроенергії до країн Європи. Постачання електроенергії здійснюються в Угорщину, Словаччину, Румунію, Польщу та Молдову. Синергія вугледобувних і генеруючих підприємств дозволяє гарантувати надійність експортних поставок електроенергії і можливість нарощування обсягів.

Експорт української електроенергії в Європу забезпечує Бурштинська ТЕС, яка входить до складу компанії. Електростанція є частиною так званого «Бурштинського енергоострова», яка відокремлена від енергосистеми України та працює в об'єднаній європейській енергосистемі ENTSO-E.

Всього ДТЕК в 2016 році було експортовано 4,0 млрд. кВт-год електроенергії (в тому числі 3,0 млрд. кВт-год. в напрямку Угорщини). У 2016 році відновлення поставок і перехід двох блоків Добротвірської ТЕС на експорт на початку року, а також низький рівень аварійності на блоках дозволили у сукупності забезпечити обсяг поставок на рівні - 1,0 млрд. кВт-год.

4,0 млрд кВт.г
2016 р.
3,5 млрд кВт.г
2015 р.

ДТЕК щорічно інвестує в модернізацію і розвиток енергоекспортного потужностей

З 2016 р. на реконструкцію Бурштинської і Добротвірської ТЕС направлено близько 1 млрд грн. Модернізація обладнання Бурштинської ТЕС сприяла збільшенню потужності при постачанні електроенергії в напрямку Європи до 650 МВт. Установка нових електрофільтрів також дозволила знизити викиди твердих речовин в атмосферу до величини 50 мг / м³, що відповідає європейським стандартам.

ДТЕК Бурштинська ТЕС – основна генеруюча компанія на Бурштинському енергоострові. Встановлена потужність 2334 МВт генерується 12 енергоблоками. Енергоблоки 1-7, 10-12 працюють на забезпечення внутрішніх потреб острова і синхронізовані з європейською енергосистемою. Енергоблоки 8-9 можуть працювати синхронно з об'єднаною енергосистемою України (ОЕСУ).